Ako sa zo Štrbských rybníkov stali Jazierka lásky

Každý, kto sa vyberie na Štrbské pleso, tak si väčšinou na krátku prechádzku vyberá jazero s rovnomenným názvom. Logické. Keď odparkuješ auto a budeš kráčať k plesu, tak si môžeš na tabuliach všimnúť aj smerovník s názvom Jazierka lásky. Je to blízko a je to krásne. Vyskúšaj!

Čo sú to Jazierka lásky?

Tí skôr narodení si ich budú možno pamätať pod názvom Štrbské rybníky. Takýto názov a v podstate aj opodstatnenie dostali podľa zakladateľa Štrbského Plesa Jozefa Szentiványiho. Tento pán sa snažil zarybniť samotné Štrbské pleso a tak si pomohol týmito rybníkmi, ktoré sú v jeho tesnej blízkosti a choval tam pstruhy. To bolo niekedy v 19.storočí.

Legenda však hovorí…

Pomenovanie Jazierka lásky dostali samozrejme kvôli zaľúbencom. Ľudia chodili odjakživa do Tatier za oddychom či preliečením chorôb. Tieto jazierka sú v nádhernom prostredí, v podstate skrytom uprostred stromov. Zaľúbenci, ktorí chodili do Tatier, sa tam večer stretávali a vyhľadávali pokoj a romantickú atmosféru, ktorú toto miesto určite poskytuje.

Okrem iného sa traduje, že tento názov získali jazierka aj vďaka tomu, že sú dve = dve jazierka a dvaja ľudia sediaci na ich brehu, ktorí sa ľúbia. Tak sa z tohto miesta, ktoré malo na začiatku úplne iný význam, stalo miesto, ktoré symbolizuje relax, ticho, pokoj a lásku.

Prechádzka okolo Jazierok lásky

My sme sa boli na Jazierka lásky pozrieť už v zime. Zima má pre mňa osobne svoje čaro, no v tomto prípade snehová prikrývka zakryla všetko to krásne. Preto som sa rozhodla, že v lete sem prídeme opäť. Naozaj sa oplatilo. Dobre značeným chodníčkom sa dostaneš k jazierkam, kde bude zrazu úplne ticho a pokoj. V našom prípade tam dokonca ani nebolo veľa ľudí. Dokopy sme tam boli možno piati. Čo je pri komerčnej záležitosti ako Štrbské pleso a jeho okolie dosť rarita. V okolí jazierok nájdeš potôčik a nad ním malý drevený mostík.

Na lavičkách a balvanoch okolo jazierok uvidíš mená zaľúbencov s tradičným znakom srdca. Jeden by to možno považoval za vandalizmus, no tu to dotvára presne tú atmosféru, ktorú má. Ak budeš mať šťastie, tak pri kľudnej a priezračnej hladine uvidíš na dne väčšieho jazierka kamenný slovenský dvojkríž.

Ako sa tam dostať?

Naozaj jednoducho. Poznáš tu cestu na Štrbskom plese, kde si na križovatke a máš sa rozhodnúť či ideš smerom k mostíkom alebo k plesu (je to blízko hotela Oliver). Tak presne tam máš drevené informačné tabule. Jedna z nich ťa bude navigovať priamo na Jazierka lásky. Pôjdeš pekne po chodníku vedľa hlavnej cesty až po ľavej strane uvidíš ďalšiu drevenú tabuľu Jazierka lásky. Choď. A tadááá…pár metrov a si tam. Dokopy sa naozaj bavíme asi o piatich minútach kráčania. Pekná prechádzka na miesto bez masy ľudí.

Ak ťa zaujíma iná prechádzka podobného charakteru priamo zo Štrbského plesa, tak klikni sem. Na rozdiel o Jazierok lásky, ti táto prechádzka poskytne nádherné výhľady na okolie Vyhliadka Monte Móry .

Ak by si chcel navštíviť Tatry na dlhšiu dobu a ubytovať sa so zľavou, tak si rezervuj ubytko cez tento link a máš odomňa 10% z ceny dole https://www.booking.com/s/34_6/c93b5662.

My sme bývali v apartmáne v hoteli Panorama a ten ti môžem naozaj len a len odporúčať. Okrem toho, že auto odložíš v podzemnej garáži a celý čas sa môžeš po Tatrách voziť tatranskou električkou (za minimum ceny), tak bývaš v nádhernom, modernom apartmáne s neskutočným výhľadom na naše krásne Tatry. Vyskúšaj: http://www.booking.com/Share-qOoERF