PRIVÁT KAMZÍK: TAKÉ PRAVÉ TATRANSKÉ BÝVANIE

Ubytovanie v Tatrách, to je kapitola sama o sebe. Pokiaľ si si už našiel to svoje, tak už vieš kam ísť. Pokiaľ ale nie, tak mi isto dáš za pravdu, že je to ako hľadať ihlu v kope sena. Každý má iné nároky, začínajúc na cene, končiac na polohe či možnosti zobrať so sebou domáceho miláčika. Jedným z mojich kritérií bolo aj to, že som chcela, aby to pôsobilo zrubovo. Aby som mala pocit, že bývam v Tatrách. Nechcela som niečo, čo bude ako sklenená krabička plná moderných technológií. Tento privát som našla paradoxne uprostred leta, keď sme boli na dovolenke v Bulharsku. Čítala som knihu, kde sa popisovala jeseň v horách, ubytovanie v zrube, oheň v krbe a hrnček teplého čaju v ruke a zrazu som mala chuť presne na tento pocit. A našla som!

Privát Kamzík vo Veľkej Lomnici. Teraz sa dívaš na apartmán Superior.

Základné informácie

Lokalita: Veľká Lomnica, približne uprostred dediny

Vzdialenosť: Starý Smokovec 12km, Tatranská Lomnica 9km, Štrbské pleso 30km

Počet apartmánov: 4

Vhodné pre domácich miláčikov/deti: áno

Vybavenie: pohodlné postele, kuchyňa (varná doska, mikrovlnka, taniere, poháre, príbory, hrnce, panvice), TV, gauč, stôl, uteráky, utierky, v apartmáne Superior aj krb

Parkovanie: súkromné, vo vnútri vo dvore

Všetky apartmány majú takýto spoločný dvor, no každý má osobitný vchod a navzájom sa neovplyňujú. Parkovanie je v tomto dvore v úplnej blízkosti jednotlivých apartmánov.

Prečo dávam palec hore za toto miesto

Nebudem sa dlho rozpisovať, ani tu vypisovať eseje. No tak ti poviem, že toto je zatiaľ jediné ubytovanie, do ktorého sa pravidelne vraciam (a už teraz mám booknutý ďalší termín). Prečítaj si nižšie, že prečo:

  • blízko všetkého – autom sa dopravíš do pár minút do všetkých veľkých tatranských stredísk
  • veľká vstupná brána ťa delí od okolitého ruchu, no zároveň máš komfort dediny (obchod otvorený do deviatej večer, reštaurácia hneď cez cestu)
  • parkovanie vo dvore
  • veľmi milý a ústretový majiteľ
  • možnosť doniesť psíka BEZ PRÍPLATKU
  • drevený interiér, kvalitné vybavenie (ktoré je nové)
  • pomer cena a kvalita, kde kvalita vysoko prevyšuje cenu (za víkend zaplatíš za dve osoby v celom apartmáne cca 80€)

Bývali sme v Tatrách už aj na iných miestach, ktorých recenzie ti tu čoskoro napíšem, no ako hovorím, sem sa rada vraciam 🙂

Ani by si netušil čo sa skrýva za touto bránou

Apartmán Superior

K tomuto apartmánu sa vyjadrím trošku bližšie nakoľko práve do tohto sa vraciame. Je postavený na rovnakom pozemku ako ostatné apartmány, no čo ho od nich odlišuje je to, že je samostatne stojaci. Pripomína tak krásnu zrubovú chatku.

Apartmán Superior

Keď vojdeš dovnútra ocitneš sa v malej predsienke s lavičkou a dvoma dverami. Jedny vedú do obývacej izby a kuchyne a druhé do samostatnej toalety. Tá bonusová toaleta poteší. V obývačke je naozaj veľká telka (kvôli ktorej síce nikto do Tatier nechodí, ale moja polovička ňou bola priam nadšená), gauč, dve kreslá a krb. Drevo do krbu si nájdeš vonku a môžeš ho použiť.

Apartmán Superior – obývačka s krbom

Následne sa presunieš do kuchyne, ktorá je prepojená s obývačkou. Nájdeš v nej všetko, čo potrebuješ – chladničku, varnú dosku, mikrovlnku, príbory, taniere, hrnce, utierky…Uvaríš všetko, čo potrebuješ. My sme ukuchtili aj rezne 🙂 Jediné, čo nenájdeš je rúra, ale predpokladám, že koláč piecť nebudeš. Samozrejme tam máš aj miesto na sedenie, kde si svoje kulinárske výtvory pohodlne spapkáš.

Apartmán Superior – kuchyňa

Vidíš to krásne masívne drevené schodisko? Keď sa ním vyberieš hore, tak nájdeš ďalšie samostatné WC, samostatnú kúpelňu so sprchovým kútom a dve spálne. Jednu s manželskou posteľou a druhú s dvoma oddelenými posteľami.

Apartmán Superior – kúpelňa
Apartmán Superior – jedna zo spální

Tak to teda zhrňme

Pokiaľ chceš bývať v Tatrách, za dobrú cenu, v krásnom drevenom zrube, tak toto je tá správna voľba. Určite neoľutuješ. Ešte aj v zime je vo vnútri príjemne teplo 🙂 Viac o tomto priváte sa dozvie na ich webe http://www.privatkamzik.eu.

Chcela by som ešte podotknúť, že toto nie je platená recenzia a píšem ju len preto, lebo sa nám tu veľmi páči a chceme, aby o tom krásnom mieste vedelo viac ľudí. A fotky v tomto článku sú použité z rezervačných stránok majiteľov, no s realitou sa zhodujú na 100%. Dúfam, že ma majitelia nezjedia za copyright 🙂 Pokiaľ by si si chcel toto ubytko rezervovať so zľavou, tak neváhaj a klikaj sem, ja ti ju dám: https://www.booking.com/s/34_6/c93b5662. Keď budeš v Tatrách, tak im za mňa zakývaj.