SÁNKOVAČKA NA HREBIENKU

Nebudem ti hovoriť, koľko mám rokov, ale mám viac ako 10 😀 Napriek tomu som už od minulej zimy túžila skúsiť sánkovačku dole z Hrebienka. Prečo? Lebo trasu, ktorá ma 2,5km nenájdeš len tak hocikde. A takouto zábavkou ukončiť zimnú prechádzku v Tatrách je naozaj príjemná bodka za dňom. Túto zimu chystám upgrade a chcela by som skúsiť aj nočnú sánkovačku. Sánkovať sa cez deň po viac ako dvadsiatich rokoch bola sranda, no sánkovať sa v noci, to som nedala ešte nikdy, keďže mi to stále zakazovali. Neviem prečo.

Vidíš tú detskú radosť v očiach? V mojich, nie v havkových 🙂

Prvý bod programu: Kde zoženiem sánky?

Ani ja nemám doma schované sánky pod posteľou. Netráp sa. Existujú dve možnosti ako sa dopracovať k sánkam a užiť si túto nekončiacu zábavu.

Možnosť č.1:

Keď si ešte dole v Starom Smokovci, zastav sa pri údolnej stanici pozemnej lanovky Starý Smokovec a v predajni Tatry Motion si môžeš sánky požičať. Tam zaplatíš 10€ + vratnú zálohu a môžeš sa sánkovať celý deň.

Možnosť č.2:

Povedzme, že si si už vyšliapal hore na Hrebienok (alebo sa vyviezol v lenivšom prípade) a až tam zistíš, že by si sa chcel sánkovať. Nezúfaj, nepošlem ťa dole po sánky (lebo karma je zdarma, hehe). Vieš ako je Tatranský dóm a tam sú také suveníry. Choď tam a tam ti požičajú sánky. Tie ťa budú stáť 8€, žiadnu zálohu neplatíš a rovnako sa môžeš sánkovať celý deň. Potom ich už iba odstavíš pri kope ostatných sánok na konci zjazdovky a ideš si po svojom.

Trasa dlhá 2,5km je pred nami a kopec srandy tiež.

Dole sa ide ľahko, ale ako sa dostať jednoducho hore?

Uznajme si, prvýkrát si vyjsť pešo a potom sa spustiť dole je sranda. Možno ešte aj druhýkrát by to bola sranda (aj keď začínam pochybovať, že aj cesta hore), tretíkrát by to už určite sranda nebola 😀 Preto vymysleli lanovku a sánkovací lístok. Teda ja to tak volám, oni asi nie. Koľko by ťa teda stálo voziť sa hore lanovkou a dole na sánkach? Všímaj:

DospelýJuniorDieťa
2 hod.lístok15€13€11€
4 hod lístok17€15€13€

Ceny si preistotu over na stránke Vysokých Tatier, predsa len, môžu sa meniť. Oplatí sa na ňu kliknúť, dozvieš sa tu aj iné podrobnosti o sánkovačke, či dennej alebo nočnej. A aby som nezabudla, sánkuje sa každý deň od 9.00 do 16:30. Nočné sánkovanie môžeš skúsiť v utorok, piatok a sobotu od 19:00. Sánkovať sa môžeš dve hodinky a potom šup do postele. No a ešte ten sľúbený link na viac info: https://www.vt.sk/zazitky/apres-ski-high-tatras-all-season-fun/sankovacka-na-hrebienku/

Pri sánkovaní dole si asi nebudeš všímať tú krásnu zimnú prírodu okolo teba. Preto odporúčam si to hore vyšľapať (aspoň prvýkrát)

Sánkovaniu zdar! A psíkovi tiež…

Môžeš si myslieť, že je to zábavka len pre deti, ale už dávno som sa tak nezabavila a to mám od detského veku ďaleko. Samozrejme, že sa k nám pridal aj náš havko. Vymysleli sme to tak, že my na sánkach a ona popri nás (bola na voľno). Fungovalo to. Očividne aj ju dosť zabavilo naháňať naše sánky. Cestou sme však stratili jej flexu (vodítko). Ak by si ho našiel, keď sa sneh roztopí, daj vedieť. Máš u mňa koláč. Inak si myslím, že je trasa vhodná naozaj pre všetky vekové kategórie, vôbec sa neboj či je kopec príliš strmý abo tak, videli sme aj úplne mini detičky vo fusakoch s rodičmi a na sánkach. Strach je iba niečo, čo ťa limituje, a bráni ti v zážitkoch. Tak čo, vidíme sa najbližšie na Hrebienku?

Zabavili sme sa všetci traja. Vrátane havka samozrejme. Vybehaný pes = šťastný majiteľ

No a ešte na záver, my sme sa pred sánkovačkou boli prejsť na Rainerovu chatu a dali sme si tam fajný čajík s výhľadom, aký nenájdeš v kaviarni v nákupnom centre. Ak chceš vedieť viac, tak neodchádzaj, ale klikaj sem https://milujemeslovensko.eu/2018/12/29/pocukrovana-rainerka/.