NÁJDIME SLAMKE DOMOV

V hektickom čase pred Vianocami organizuje (už pravidelne) útulok v Košiciach-Haniske krásnu akciu, ktorá sa volá Vianoce v útulku. Pointou je, že prídeš, môžeš doniesť útulkáčom vianočný darček vo forme granuliek, konzerv, prikrývok a podobne, nejakého psíka vyvenčiť, dať si kapustnicu či kúpiť si kalendár a finančne tak podporiť útulok. My sme sa týchto psích Vianoc zúčastnili už druhýkrát a musím povedať, že tento rok prišlo oveľa viac ľudí, ako minulý, čo ma určite potešilo. Zároveň sme tu našli ten vytúžený pokoj a lásku, o ktorých sa na Vianoce toľko hovorí.

Vianoce v útulku, miesto kde sme spoznali úžasnú fenku Slamku. Na fotkách útulkáči Slamka, Dany a Ola.

Keď ti osud prinesie do života šťastie

Vyložili sme veci pre útulkáčov z auta, pomotali sa, dali si kapustnicu, kúpili perníky, vyvenčili psíka, ktorý sa volal Dany a keďže už nebolo veľmi koho venčiť, lebo psíky boli šťastne vybehané, tak sme chceli ísť. Poslednýkrát sme sa zastavili pri koterci, kde nám zrazu dali do ruky Slamku. Malé, vysmiate stvorenie, ktoré vrtelo chvostíkom a chcelo si ešte pobehať. Taký úsmev sa nedá odmietnuť, vybrali sme sa teda na prechádzku útulkovým chodníčkom.

Slamka na prechádzke v útulku

Už vtedy sme videli, že Slamka na vodítku vôbec neťahá, teší sa z toho, že sa môže poprechádzať a nechá sa hladkať pri každej možnej príležitosti. Útulok sme opúšťali s myšlienkou, že Slamke musíme nájsť domov. Ona si nás našla, lebo vedela, že jej pomôžeme a nebudeme tajiť, že urobila veľký dojem. Celé Vianoce sme na ňu mysleli a hneď po sviatkoch sme ju dočasne vzali z útulku. Vďaka tomu sme ju spoznali a vieme vám o nej povedať viac.

Cestovateľ Slamka

Príbeh Slamky

Slamku našli v lese pri obci Včeláre (zistili sme, že je to blízko Zádielu). Našli ju aj s dvoma jej šteňatami a psím mužom. Taká celá rodinka. Prišli do útulku, Slamka bola následne očkovaná a sterilizovaná. Vek je odhadovaný na 2-3 roky, váha zhruba 10kg. Rásť už nebude. Je to proste zdravá, veselá fenka. A ešte jedna podstatná informácia. Ak by si si ju chcel adoptovať z útulku (kontakt nájdeš na konci článku) pýtaj na Siestu. Ona sa tak totiž oficiálne volá. My ju voláme interne Slamka, toto meno nám k nej totiž prirástlo k srdcu 🙂

Slamka je maznáč. Možno pri nej zlomíš rekord v počte hodín škrabkania psa.

Ako sa Slamka správa v byte

Táto časť ťa možno bude zaujímať najviac. Takže, Slamka má 100% hygienické návyky. Vonku sa pýta, ráno dosť nahlas, takže to určite nepremeškáš. Pekne vydrží celú noc a ráno môžeš spokojne spinkať aj do takej ôsmej. Vonku pekne kráča na vodítku, vôbec neťahá, iné psíky oňuchá, ale nemá s nimi žiaden problém. Na začiatku nechcela chodiť po schodoch a nastúpiť do auta, no to sa odbúralo už po prvom dni a teraz jej to nerobí vôbec problém. Takže presuny má zmáknuté, v aute pekne sedí (aj na zemi v predu, aj na sedačke vzadu – je to na tebe).

Slamka sa rada prechádza po vonku a keď ju niečo zaujme, tak nastraží uši, čo je asi to úplne najzlatšie, čo si kedy videl.

Slamka spí v pelechu, už po krátkej chvíli prišla na to, že toto je jej miesto. Nebudem ti klamať, skúša sa dostať k tebe na gauč či posteľ, ale pri troche trpezlivosti rýchlo pochopí, že “tudy cesta nevede”. Z hračiek sa jej najviac páčila tenisová loptička, ktorú rada naháňala a také tie plyšové hračky pre psy. Nerozkusovala ich však, len si ich doniesla do pelechu. V byte nešteká. Štekala iba pri dvoch príležitostiach – keď niekto prešiel vonku pred dverami a keď počula psy štekať vonku. Inak je úplne tíško.

Taký milý bonus

To, čo nás na tomto zlatíčku dostalo bolo to, že má rada topánky. Ale vieš, nie tak, že ti vezme a tebe z tvojej obľúbenej topánky vzniknú už len zbytky šnúrok, podrážky a spomienky. Ona si topánku iba veľmi opatrne vezme do pelechu a tam na nej spí. Zaujímavé bolo, že vzhľadom k jej veľkosti dokázala preniesť aj veľké čižmy, čo vyzeralo v podstate dosť komicky. A veľakrát donesie obe topánky, takže nemusíš hľadať aspoň druhý pár.

Papučky máme v pelechu, tak si môžem pospať.

No a keďže je to žena, tak veľmi obľubuje zrkadlo. Rada sa do neho pozrie, povrtí chvostíkom a vráti sa k tebe. Túto akciu následne opakuje v rôznych intervaloch. Očividne je so sebou spokojná.

Ak sa ešte stále rozhoduješ…

Slamka je perfektný havko. Neťahá, nekúše, bezproblémov sa nechá okúpať aj vyčesať si srsť. Je to veľký mojkáč, ktorý bude najšťastnejší, keď bude čo najbližšie k ľuďom, ktorí ju budú ľúbiť. Ak sa pýtaš, prečo nemohla ostať u nás doma, tak je to preto, lebo my už máme našu Lily a síce sa po čase už zniesli, ale určite by sa im nepáčilo, keby boli spolu (problém však bol na strane našej Lily, nie Slamky). Slamka si zaslúži milujúci domov, vo vnútri, v teple, kde ju budú hladkať a mojkať a ľúbiť. Ona vám to stonásobne vráti.

Občas sa jej podarilo prepašovať na gauč, s čím bola očividne veľmi spokojná.

Kde nájdem Slamku?

Slamka sa nachádza v útulku pri Košiciach v Haniske. Link na facebook Útulku UVP ti prikladám tu, nájdeš tu aj adresu aj kontaktné čísla: https://www.facebook.com/Útulok-UVP-Košice-732823790176331/ 

Nezabudni sa pýtať na fenku, ktorá sa volá SIESTA (oficiálne Slamkine meno). Ak by si chcel poskytnúť domov inému úžasnému psíkovi, ktorých je útulok plný, tak tam smelo zájdi. Môžeš doniesť útulkáčom niečo fajné pod zub, alebo mäkkú deku, nech im nie je v zime zima, či prejsť sa s nimi po útulku a potešiť tak ich psiu dušičku.

Psíky v útulku sa potešia, keď ich prídeš pozrieť a donesieš im niečo fajné pod zub.

Ak ťa článok o Sklamke oslovil, tak ho zdieľaj, nech sa o nej dozvie čo najviac ľudí a tento malý vysmiaty zlatík si nájde domov čím skôr. Ďakujeme za ňu 🙂