NOC NA ZÁMKU CHATEAU GRANDCASTLE V LIPTOVSKOM HRÁDKU

 

Názov ubytovania: Chateau Grand Castle ****
Lokalita: Liptovský Hrádok
Strava: áno – raňajky
Wellness: áno – bazén, vírivka, sauna, tepidárium
Vhodné pre rodiny s deťmi: áno
Domáce zvieratko: áno – za poplatok
Parkovanie: áno – pre ubytovaných hostí zdarma
Cenová kategória: €€€
Výhody ubytovania: zažiť noc na naozajstnom zámku je úžasný pocit, počas svojho pobytu si môžeš poprezerať všetky jeho zákutia
Moje hodnotenie hotela: 10/10

Zámok Chateau GrandCastle sme si vytipovali ako krásne ubytovanie v srdci Liptova, aké sme ešte nevyskúšali. No uznaj, ani ty určite bežne nebývaš v zámku. My sme chceli vedieť, aké je to spať v hradnej komnate, tak sme sa opäť vybrali na cesty a to v zostave dvaja ľudia a jeden pes. Cestovali sme v polovici februára, no počasie nám dožičilo krásne jarné teploty. Slnko, sneh a zámok, to je víkend predurčený na úspech. V tomto článku sa dozvieš to, prečo na tento hotel nezabudneš.

Nádvorie Chateau GrandCastle
Pohľad z okna na nádvorie zámku Chateau GrandCastle

Prvotné očarenie

Prvotné očarenie v tomto prípade pretrvá až do ukončenia pobytu a môžem spokojne povedať, že určite aj dlho po tom ako odídeš. Už keď ideš po Hlavnej ceste v Liptovskom hrádku, tak vidíš, že sa blížiš na neobyčajné miesto. Nevediac, že je to hotel, tak by som nepovedala, že tu sa dá bývať. Zámok má dva vchody. Keďže ako nový hosť ešte nemáš kľúče od druhého, tak pravdepodobne vojdeš cez vchod do Reštaurácie Magdalény Zai. A naskytne sa ti takýto pohľad.

Vstup Chateau GrandCastle
Dobre, toto je pohľad na mňa, ten sa ti asi nenaskytne, ale vojdeš cez takéto dvere
Vstupná chodba Chateau GrandCastle
Takýto pohľad sa ti naskytne! Táto krásna chodba vedie naľavo do reštaurácie a rovno na recepciu hotela. Na týchto pohodlných gaučoch si môžeš dať aj kávu či čajík a vychutnať si pohľad do záhrady

Prečo si toto miesto zamiluješ

1. Bývaš na zámku – ale na takom naozajstnom

Tento hotel sa tak totiž iba netvári, on taký naozaj je.

“Ak si sa chcel niekedy správať ako kráľ, prechádzať sa dlhými chodbami, na ktorých sú nádherné vyrezávané stoličky a skrine, mať výhľad do nádhernej záhrady, tak toto je to správne miesto.”
Zámok Chateau GrandCastle
Zámocké chodby

2. Kráľovské komnaty

V pravom slova zmysle. Už vstup a chodby ťa naladia na zámockú atmosféru, ktorá pokračuje aj v samotnej izbe. Pardón, tu volajú izby komnaty. Každá je tematicky pomenovaná. My sme bývali v Hradnej komnate, no nájdeš tu aj Rytierovu či Zrkadlovú komnatu, Šándorfyho či Klenbový apartmán. Tá naša komnata si ale určite zaslúži svoje hradné meno. Čaká ťa obrovská posteľ, veľká drevená skriňa, nádherná kúpelňa s vaňou, výhľad na zeleň, fresky na stenách a strope, dobový luster a veľa iných prvkov, ktoré navodia tú pravú kráľovskú atmosféru.

Hradná komnata Chateau GrandCastle
Kráľovská posteľ v našej Hradnej komnate
Ešte aj keď zaspávaš v posteli, tak máš výhľad na krásny luster a fresky na strope

3. Služby

Boli sme ubytovaní v rôznych častiach Slovenska a v rôznych druhoch ubytovania. Viem, že nemôžeš porovnávať apartmán, penziónik a štvor-hviezdičkový hotel, no porovnať môžeš prístup, ktorý by mal byť všade rovnaký. Chateau GrandCastle má služby naozaj na vysokej úrovni.

“Páčilo sa mi, že nás pani recepčná odprevadila až do izby. A aj to, že sa na nás usmievala.”

Páčilo sa mi, že sa nám ráno pozdravili Dobré ráno a že dokázali vybaviť vyčistenie riflí, ktoré sme odovzdali až podvečer. Ak si myslíš, že je to samozrejmosť, alebo že to musíš dostať, lebo si za to platíš, tak sa mýliš. V tomto hoteli sme sa cítili naozaj vítaní a žiadna požiadavka nebola problémom.

Hotelová recepcia Chateau Grandcastle
Pred vstupom na hotelovú recepciu nájdeš sovu ako z Harryho Pottera. Ale nie je živá, neboj sa 🙂

4. Sprístupnené priestory

Vieš ako máš v hoteloch rôzne miestnosti, kam nemôžeš vojsť, alebo len vidíš spoza okienka, aký je tam pekný salónik. V tomto hoteli to neplatí. Je to v podstate ako prechádzka múzeom. Všade, kde nie je výslovný zákaz, tam môžeš vojsť. A nedostaneš sa len tak hocikde – krásne točité schodisko, jedáleň s nádherným masívnym dreveným stolom a vyzerávanými stoličkami či veľká konferečná miestnosť. Miestami som sa cítila ako Alenka v ríši divov.

Konferenčná miestnosť Chateau Grandcastle
Veľká konferenčná miestnosť
Jedáleň Chateau GrandCastle
Jedáleň

5. Pobyt so psíkom

Nebudem klamať. Väčšinou, keď bývame so psíkom v hoteli, tak je to trochu stresujúce a stále sme v kŕči, aby nikomu nevadilo, že zašteká alebo nech nejde niekam kam nemôže. Tu to tak nebolo. Chateau GrandCastle má dokonca vlastného hradného psíka a ten náš sa s ním veľmi rýchlo skamarátil. Náš psík tam bol naozaj ako člen. Hradný psík neobťažoval žiadnych iných hostí, je veľmi pekne vychovaný a zároveň sa s tým našim pohral. Aj po tejto stránke si nás tento hotel získal.

Naša Lily a hradný psík v Chateau GrandCastle pri nočnej hre

6. Wellness

Skoro by som zabudla a (aj) kvôli nemu sme sem prišli. Wellness je rodinného typu (ako nám bolo povedané na recepcii a mne sa to pomenovanie zapáčilo). Nečakaj nič obrovské, ale určite si oddýchneš. Treba ti len plavky. Župan a papučky ťa čakajú na izbe a priamo vo wellness máš plachty aj uteráky. Čaká ťa tam vírivka, bazén, tepidárium a fínska sauna. Stačí. Super je to, že prístup majú len ubytovaní hostia a nikdy tam nebola nejaká extra plnka. Boli sme ubytovaní cez víkend a priemerný počet ľudí bol osem. Dokonca sa nám pošťastilo, že sme tam boli aj sami. O šiestej večer. (a teraz tam každý pôjde o šiestej, hehe). Wellness je otvorený denne od 15.00 do 22:00, takže si určite oddýchneš. Fotky nemám, lebo je trošku nepraktické nosiť foťák do vlhkého prostredia, ale na webe Chateau GrandCastle ich nájdeš dosť: http://www.grandcastle.sk/sk/wellness-spa

Jedno také malé vylepšenie by tu predsa len bolo…

V tomto hoteli sme mali ubytovanie spolu s raňajkami. V podstate toto, čo tu teraz napíšem sa netýka len tohto hotela, ale nenašli sme to zatiaľ v žiadnom hoteli, ktorý ponúkal raňajky. Ja by som strašne ocenila, keby bolo pri jedlách napísané, čo to je, resp. alergény, ktoré to obsahuje. Lebo napríklad ja nemôžem jesť orechy. Na výber boli koláčiky, no aj rôzne druhy cereálií a musli, ktoré som si však nedala, lebo som nevedela, či obsahujú orechy. Môj priateľ neje mlieko a mliečne výrobky. Jeho výber bol tak obmedzený ešte viac. Na požiadanie nám síce milá pani čašníčka zohnala mandľové mlieko a určite by nám aj zistila v čom orechy/mlieko sú, ale uznaj sám, nebudeš sa predsa na desať druhov jedál pýtať, čo to presne obsahuje. To je iba taká vychytávka, ktorú ak by čítal niekto z kompetentných, tak by to bol veľmi príjemný bonus 🙂

Raňajky Chateau Grandcastle
Na raňajky máš takto naservírované švédske stoly, kde je naozaj všetko, na čo si zvyknutý.

Aby som však len nedudrala. Výber bol naozaj veľký – bábovka, čokoládové koláče, ovocie, praženica, párky, fazuľa, syry a šunky, jogurty, zelenina, štyri druhy pečiva, maslo, džem, nutela...no proste chápeš. Určite si vyberieš a budeš spokojný.

Na raňajky neostaneš ani smädný.

Tip na trip (výlet po Slovensky) na Liptove

Už keď si v takom krásnom kraji, akým je Liptov, tak určite neseď iba na hoteli, ale vybehni aj trošku na vzduch. Tu mám pre teba tipy, kam môžeš zájsť:

  1. Prechádzka cez Kvačiansku dolinu – vhodná aj pre deti a psíky – vzdialená 30km od hotela.
  2. Dom hore nohami – zaujímavá atrakcia pre rodiny s deťmi – vzdialené 18km od hotela
  3. Mini Slovensko – ako sa prejsť naprieč Slovenskom za pár minút – jedinečný projekt prístupný pre rodiny s deťmi aj psíkov – od hotela vzdialené 10km.
  4. Skanzen Pribylina – najmladší skanzen na Slovensku – prístupný pre rodiny s deťmi aj psíkov – vzdialený 10km od hotela. 
  5. Bájna ríša Agharta – zaujímavé podklady skryté pod povrchom Liptova – aktivity pre rodiny s deťmi – rôzna vzdialenosť od hotela – cca 10-25km 
  6. Jánska dolina – nenáročná krásna prechádzka naprieč Jánskou dolinou, vhodná pre rodiny s deťmi aj psíkov – vzdialená 10km od hotela. 
Skanzen Pribylina

Ak sa ti článok páčil, tak ho ukáž aj kamarátom a známym, nech aj oni zažijú noc na naozajstnom zámku. A nemusíš sa báť. Napriek tomu, že sa veľa hovorí o duchoch a strašidlách na zámkoch a hradoch, nám sa tu spalo veľmi dobré a jediné, čo nás strašilo bola myšlienka, že už musíme odísť.

Vidíme sa na Liptove 🙂