HREBIENOK RESORT V STAROM SMOKOVCI

Názov ubytovania: Hrebienok Resort Dependance ***
Lokalita: Starý Smokovec, Vysoké Tatry
Strava: bez stravy
Wellness: áno – bazén, vírivka, sauny, tepidárium 
Vhodné pre rodiny s deťmi: áno
Domáce zvieratko: áno – za poplatok
Parkovanie: áno 
Cenová kategória: €€
Výhody ubytovania: pár krokov od Hrebienka, služby, personál
Moje hodnotenie hotela: 10/10

Hrebienok Resort sme si všimli už pri našej predchádzajúcej návšteve Starého Smokovca, kedy sme strávili krásne predvianočné obdobie v Grandhoteli Starý Smokovec. O tom, ako sme sa mali v Grandhoteli a čo zábavné nás tam postretlo, si môžeš prečítať tu.

Vráťme sa však k Hrebienku.  A aký sme z neho mali pocit my a náš havko? 

“Jednými nenávidený, lebo ďalšia výstavba v srdci Tatier,

druhými milovaný za prínos služieb a komfortu priamo ich do centra.”

Hrebienok Resort Hotel
Hrebienok Resort Hotel ťa prekvapí tým, čo všetko v sebe skrýva.

Hotel či Dependance? 

Hrebienok Resort je rozdelený na dve časti. Jedna tu bola už skôr – Hrebienok Resort Dependance a druhá je novo vystavaná – Hrebienok Resort Hotel. Obe časti sú blízko seba a v podstate ich rozdeľuje len jedna cesta. Vytvárajú tak jeden ucelený komplex, ktorý ti poskytne všetko, čo len potrebuješ. A možno ešte aj viac. Veľmi dobre a moderne vybavené apartmány s balkónmi, parkovisko či podzemná garáž, reštaurácie od výmyslu sveta (nájdeš burgre, slovenské halušky a pirohy či palacinky) a ako príjemný bonus aj wellness s vonkajším vyhrievaným bazénom. Takto sa páčilo v tejto rozprávke nám. 

Hrebienok Resort Hotel
Hrebienok Resort Dependance a Hrebienok Resort Hotel oddeľuje iba takáto cesta. Foto: Hrebienok Resort Dependance

Ubytovanie v Hrebienok Resort Dependance

Prvýkrát sa nám stalo, že sme sa neubytovali vopred, ale jednoducho sme sa len vybrali a šli klasicky na recepciu a vypýtali si apartmán. A bola to dobrá voľba! Boli sme na recepcii Hrebienok Resort Hotel a natrafili sme rovno na pani manažérku, ktorá bola naozaj veľmi milá a nápomocná. Ponúkla nám skvelý ubytovací balíček, ktorý zahŕňal nielen ubytovanie v modernom apartmáne s balkónom, ale aj parkovanie v podzemnej garáži a neobmedzený wellness pre dve osoby. Hudba pre naše uši. Za havka sme doplácali, ale na to sme v celku zvyknutí. Apartmán sme dostali v časti Hrebienok Resort Dependance. Prečo? V tejto časti je možné ubytovať sa aj s psíkom. V časti Hotel nie je možné mať psíka. S apartmánom sme boli nadmieru spokojní, našli sme v ňom všetko, čo sme potrebovali. Však sa pozri. 

Hrebienok Resort Hotel
Jednoduchá kúpeľňa s umývadlom (a šampónikmi, mydielkami a podobne) so sprchovým kútom a toaletou. Všetko čisté, všetkého dostatok.
Hrebienok Resort Hotel
Z postele výhľad priamo na hory. Teda, my sme mali hmlu, takže sme si hory akurát tak predstavovali, ale boli tam. Izba mala všetko, čo potrebuješ. Pohodlnú posteľ, mini gauč, stolík na raňajky a iné jedlá a telku.
Hrebienok Resort Hotel
Veľmi praktická kuchynka. Nájdeš v nej vstavanú mini chladničku, drez, mikrovlnku, smetný kôš a varnú dosku. Samozrejme príbory, taniere, poháre aj hrnce. Všetko na uvarenie jednoduchých jedál. My si na dovolenkách zásadne varíme. Obdivujeme svoje kuchárske umenie, proste.

Wellness v Hrebienok Resort Hotel

Úprimne, ak by nebol v cene izby, tak by sme si ho osobitne nekúpili, lebo Hotel ho ponúka za 30 Eur na osobu na dve hodiny. Čo je trošku priveľa. Aspoňže tam niekomu napadlo dať ho do balíčka izieb a radšej len o trošku dvihnúť cenu izby.

Hrebienok Resort Hotel
Do jedného záberu sa zmestila aj vírivka, parná, fínska aj infra sauna. V infra sme neboli, lebo tú nemáme príliš radi, ale parná a fínska boli fakt super. Dokonalý relax v zime.

Wellness si objednávaš na presný čas, aby sa vás tam nestretlo príliš veľa a nestál si v zápche pred parnou saunou. Ocenili sme aj to.

“Vo wellness nájdeš fínsku, parnú aj infra saunu. Okrem vírivky ťa očarí určite aj ponuka thajských masáži a naozaj príjemný bonus v podobe vonkajšieho vyhrievaného bazéna.”

 To musíš skúsiť! Hlavne v zime to bol naozaj zážitok. V bazéne nájdeš aj rôzne gombíky, ktoré spúšťajú rôzne druhy tryskov. Premakané. Stojí to za to. 

Hrebienok Resort Hotel
Takto vyzeral vstup do vonkajšieho bazéna v zime. On je celý pod takou kupolou, ktorú si jednoducho otvoríš a vlezieš dnu. Bol to super zážitok a napriek mínusovým teplotám vonku tam bolo príjemne teplo.

Všetko bolo pekné, čisté, nové a moderné. Jedine, čo by som vytkla bolo to, že neponúkali tie jednorazové papučky, ktoré sa do wellness určite hodia. My sme totiž vlastné šľapky nemali a do vonkajšieho bazéna musíš logicky prejsť po takých schodíkoch a po vonku. Dostali sme síce župan, ale zima nám bola na nohy riadna. Takže jediné, čo chýbalo k dokonalosti, boli papučky.

Hrebienok Resort Hotel a Dependance

áno či nie? 

+ moderne vybavené apartmány 

+ ubytovací balíček (apartmán, parkovanie v podzemnej garáži, wellness) – my sme mali za 85 Eur/noc pre dve osoby v Dependance časti 

+ v centre Starého Smokovca, takže všade môžeš ísť pešo alebo električkou 

+ v tesnej blízkosti reštaurácie a obchody 

+ výborný wellness (v cene bol aj župan, plachta do sauny a pitný režim)

poplatok za psíka je 15 Eur na noc, čo je celkom dosť, ak by sme chceli prísť na dlhšie 

vo wellness nie sú ponúknuté papučky 

Hrebienok Resort Hotel
Takto vyzerá Hrebienok Resort Hotel v noci. Presne týmto vchodom vojdeš na recepciu.

Za nás sa toto ubytovanie určite oplatí. Počnúc od lokality, cez úroveň ubytovania, ústretovosť zamestnancov až po samotné vybavenie apartmánov. Pre viac informácií o tomto hoteli a aj časti dependance, klikni na tento link. Nájdeš tam aj číslo na rezerváciu izby a určite sa opýtaj na výhodný balík s wellnessom a parkovaním: https://hrebienok-resort.sk

My sa sem určite radi vrátime.