Náš príbeh

Všetko sa to začalo psíkom z útulku. Bolo to malé dvoj-mesačné šteniatko, ktoré prevrátilo náš lenivý mestský život hore nohami. Lily si vyžadovala pozornosť, dlhé prechádzky v prírode a my sme pomaly prichádzali na to, že nikde si neprečistíme hlavu tak dobre, ako počúvaním ticha uprostred lesa a výhľadmi na prírodné krásy ako z pohľadníc. 

Nie sme žiadni horolezci, ani ten typ turistov, ktorí sa vyberú na náročné túry, zbalia si do obrovského batohu stan, kopu oblečenia, laná, tretinu chladničky a vydajú sa na pochod. Máme radi jednoduché prechádzkové túry, ideálne s trvaním do šesť hodín (vrátane obedu, prestávok na fotenie a podobne). Väčšinou nás sprevádza aj náš havko.

Na tomto webe sa dočítate o jednoduchých túrach, prechádzkach, miestach na našom krásnom Slovensku, ktoré sme navštívili a ktoré sa určite oplatí vidieť. Rozhodla som sa ho založiť preto, lebo pri prípravách na všetky naše výlety si stále všetko gúglim, vyhľadávam do detailu, čo sa dá vidieť, kam sa dá všade ísť a často sa stávalo, že internet bol plný informácií, no nedozvedela som sa také jednoduché veci, ktoré by sa možno jeden až hanbil opýtať…

Ako sa tam presne dostanem? 

Môžem tam zaparkovať auto? 

Ako je to reálne ďaleko? 

Môžem tam ísť so psom? 

Čo naozaj znamená stredne náročná túra? 

Kde sa oplatí ubytovať, aby to bolo pekné a nie drahé? 

Na tieto, ale aj iné otázky vám dám určite odpoveď vo svojich článkoch. Už teraz máme za sebou niekoľko roadtripov po Slovensku, pochodili sme skanzeny, hrady, zopár väčších i menších miest či niekoľko nenáročných túr v Tatrách. Keďže sme z Košíc, tak máme zmáknuté už aj krátke prechádzky v okolí nášho mesta a po východnom Slovensku.

Teším sa, že sa s vami podelím o svoje zážitky, lebo každý z nich mi dal niečo nové a krásne.

 

Monika